Способи психологічного захисту Якщо правильно реагувати на злісні випади на свою адресу і проблеми, можна вберегти свою психіку від негативного впливу. Під впливом негативного подразника людині буває важко правильно діяти в кризовій ситуації. Однак існують способи, завдяки яким індивід адекватно охороняється від будь-якого негативу на свою адресу.
Способи психологічного захисту:
1. “Вітер змін”. Якщо людину постійно ображають, йому доводиться відчувати негативні емоції. У індивіда частішає пульс, підвищується тиск, псується настрій. Позбутися від негативу на свою адресу можна, якщо уявити себе стоять навпроти вітру. Зануривши себе в емоційний стан, наповнене особистими образами, потрібно уявити, як сильний порив повітря здуває все образливі слова і хворобливі симптоми. Такий прийом допомагає нормалізувати душевну рівновагу. Кожен раз, коли людина почує щось образливе на свою адресу, він викличе з пам’яті прийом «вітер змін», який вмить понесе негативні емоції.
2. «Абсурдна ситуація». Якщо людина бачить, що хтось навмисно його ображає, потрібно підіграти ситуації. Перебільшені, перекручені і доведені до абсурду неприємні слова сприймається комічно. Кривдник в такій ситуації буде виглядати клоуном, який поводиться як нетямущий дитина.
3. «Океан». У кризовій ситуації індивід асоціює себе з океаном. Цей величезний за площею водойма абсолютно спокійний, хоча в нього вливаються тисячі вируючих річок. Емоційно врівноважена людина, на чию голову виливаються потоки негативу, подібний до океану. Він зовні спокійний, хоча навколо нього киплять пристрасті.
4. «Акваріум». Якщо на людину сиплеться море негативних слів, необхідно уявити, ніби він знаходиться в акваріумі. Можна подумки приглушити звучання образливих слів. Адже акваріум не пропускає звуку. Хоча товсте скло викривляє зовнішність кривдника. Крізь прозорі стінки акваріума особа у опонента смішне і потворне.
Загальні рекомендації:
Для самостійного і здорового подолання конфліктних ситуацій рекомендую вам освоїти ряд нехитрих принципів і правил.
1.Вмійте приймати критику і отримувати від неї користь.
2. Завжди пам’ятайте, що критикують не вас, а ваші вчинки або окремі риси, навіть якщо неправильно формулюють свою думку.
3.Вмійте відповідати за свої вчинки.
4.Вмійте розмовляти.
Джерело: https://olgrad.kiev.ua/psixologichni-zaxistu-shho-ce-take-mexanizmi-metodi-vidi-sposobi-v-psixologichnij-diyalnosti-tipi-prijomi/
© https://olgrad.kiev.ua/ |