П`ятниця, 19.04.2024, 20:58
Вітаю Вас Гість | RSS

Вергунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 172

Каталог статей


Шевченковими місцями

Першим було слово! І всім нам дала це перше слово Україна-мати. І воно для кожного з нас повинне стати найсвітлішим і найріднішим. Бо мудра і чиста, пісенна і поетична, щира і мелодійна наша рідна мова, як і душа народу, як наша Земля, яка подарувала нам таку чарівну, дивну, світлу мову.

З урахуванням важливої ролі української мови в житті українського суспільства установлено День української писемності та мови відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.

Саме із цього свята у Вергунівській школі І-ІІІ ступенів розпочинається Тиждень української мови та літератури.

Протягом тижня, який відкриває урочиста лінійка та шкільний етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика, для учнів проводяться інтелектуальні ігри з метою виявлення кращого знавця української мови, різноманітні брейн-ринги, круглі столи та мовно-літературні КВК…

Та цього року учні 5-7 класів розпочали екскурс в історію літератури дещо раніше. 7 листопада учні здійснили подорож шевченківськими місцями.

Екскурсія включала в себе відвідування сіл Шевченкове та Моринці, а також Музею історії Корсунь-Шевченківської битви (м. Корсунь-Шевченківський).

У селі Шевченкове учні відвідали Музей Тараса Шевченка, де розглянули фото та представлені експозиції.

Завітали до батьківської хати, яка послугувала зразком народознавства: вишиті рушники, скатертини, колиска, піч, лави – усе було побачене не на картинці, а наживо.

Вшанували пам'ять людини, що дала життя славному Кобзарю, відвідавши могилу матері – Катерини Бойко.

Дізнались про тогочасне навчання, жахливі умови, які створював "вчитель" для малого Тараса, побувавши в хаті дяка.

Наступною зупинкою було село Моринці: хата копія, кузня, пам'ятник Материнству – ще більше нового та цікавого дізнались учні про життя письменника.

Під час подорожі екскурсовод захоплююче розповідала про походження назв населених пунктів, пов'язаних з життям Т. Г. Шевченка, ділилася невідомими фактами з історії... А щоб зацікавити дітей, на завершення було проведено вікторину з призами. Найкмітливіші привезли додому по кілька призів та нові знання, якими ділилися з тими однокласниками, які не змогли побачити все на власні очі.

Завершальною зупинкою було місто Корсунь-Шевченківський – гід пояснила його зв'язок з Тарасом Шевченком та запросила до Музею Корсунь-Шевченківської битви.

Не залишила байдужими юних поціновувачів прекрасного і річка Рось, яка зачарувала своєю бурхливістю.

Сповнені вражень, емоцій та інформації учні щасливі повернулися додому, щоб вже за кілька днів пропонувати інші місця для подорожей.

Жулінська С. В., вчитель української мови та літератури

Категорія: Мої статті | Додав: Оlena (20.02.2016)
Переглядів: 670 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz